MENU
05.12.2022

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA NOWEJ GENERACJI

Mezoterapia bezigłowa to innowacyjna metoda, która obecnie chętnie wykorzystywana jest w szeroko pojętej medycynie estetycznej. Dzięki niej możliwe jest dostarczenie skórze niezbędnych substancji aktywnych – a wszystko to w całkowicie bezinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny dla organizmu sposób. Na czym polega mezoterapia bezigłowa? Jakie są efekty zabiegu? Czy istnieją przeciwskazania do wykonania mezoterapii bezigłowej? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w dalszej części dzisiejszego artykułu – zapraszamy do lektury!

Mezoterapia bezigłowa – czym jest?

Czym jest mezoterapia bezigłowa? W najprostszych słowach można powiedzieć, że jest alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzeniu do organizmu substancji aktywnych za pomocą wielu tysięcy mikronakłuć. Metoda ta oczywiście jest bardzo skuteczna – może jednak zniechęcać bardzo wrażliwe osoby, które boją się jakiejkolwiek ingerencji w ciało.

I w tym miejscu z pomocą przychodzi bezigłowa mezoterapia, która gwarantuje doskonałe efekty bez konieczności wykonywania nakłuć skóry. Brak ingerencji eliminuje występowanie jakiegokolwiek dyskomfortu w czasie zabiegu, a także zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjenta.

Przeprowadzenie zabiegu mezoterapii bezigłowej wymaga użycia specjalistycznej aparatury takiej jak np. laser diodowy INITIA z funkcją mezoterapii, czyli nowoczesne urządzenie HI-TECH, które polecane jest do użytku w profesjonalnych salonach i gabinetach kosmetycznych.

Mezoterapia bezigłowa nowej generacji – jaka jest zasada działania mezoterapii bezigłowej?

Na czym polega zabieg mezoterapii bezigłowej? Warto wiedzieć, że jest to innowacyjna, potwierdzona naukowo metoda ułatwiająca przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonych rodzajów przebiegów.

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne, które zachodzą zarówno w błonach komórkowych, jak i w warstwie rogowej skóry. Tym samym pozwalają one udostępnić nowe drogi wprowadzania aktywnych preparatów – bez konieczności wprowadzania w ciało pacjenta igieł.

Jak to wygląda w praktyce? W czasie wykonywania mezoterapii bezigłowej urządzenie generujące prąd elektryczny przykładane jest do skóry, do której w tym samym czasie wprowadzane są substancje aktywne. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego, jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.

Mezoterapia bezigłowa w skrócie to:

  • najnowocześniejszy, nieinwazyjny system
    stosowany do odmładzania skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej;
  • rewolucyjny zabieg, który stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej;
  • metoda, która wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji.