MENU

Peeling na bazie kwasu glikolowego

Oczyść swoją skórę dzięki naturalnemu kwasowi z trzciny cukrowej. Peeling glikolowy sprawdzi się zarówno przy trądziku i zaskórniakach, jak i przy keratozach skóry, przebarwieniach, rozszerzonych porach czy zmianach potrądzikowych.

Czym jest peeling na bazie kwasu glikolowego?

Kwas glikolowy jest jednym z najbardziej znanych związków należących do grupy kwasów owocowych. Uzyskuje się go z trzciny cukrowej i z tego względu zalicza się go do substancji pochodzenia naturalnego. Kwas ten rozluźnia połączenia międzykomórkowe w martwym naskórku, umożliwiając złuszczenie komórek. Zabieg peelingu na bazie kwasu glikolowego głęboko oczyszcza skórę, usuwa wszystkie zanieczyszczenia oraz zwęża pory. Dodatkowo mobilizuje komórki skóry do regeneracji. Poprawia też krążenie krwi w skórze, co z kolei sprawia, że zwiększona produkcja elastyny i kolagenu znacznie poprawia sprężystość oraz napięcie skóry.

Peeling glikolowy jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które borykają się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, łojotok czy zaskórniaki. Świetnie sprawdzi się również w przypadku suchości i szorstkości skóry, czy licznych zmian potrądzikowych oraz zrogowacenia okołomieszkowego. Jeśli borykasz się z trądzikiem młodzieńczym, łojotokiem, masz silnie rozszerzone pory, keratozy skóry, przebarwienia czy ostudę ciążową – peeling na bazie kwasu glikolowego również jest dla Ciebie.

Po wykonanym zabiegu należy pamiętać, aby bardzo delikatnie traktować swoją skórę, która pozbawiona jest warstwy naskórka, tworzącego zwykle barierę ochronną. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie kremu z filtrem minimum spf 30 przed każdym wyjściem na zewnątrz, niezależnie od pory roku, ze względu na możliwe podrażnienia słoneczne. Najlepszym okresem wykonywania tego zabiegu jest okres między jesienią a wiosną.

Przeciwskazania do zabiegu

  • opryszczka
  • alergia skórna
  • stany zapalne skóry
  • nadżerki
  • otarcia rany na skórze
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciąża i karmienie piersią
  • terapia retinoidami

Sprawdź nasz cennik

i zapoznaj się z pełną ofertą