MENU

Peeling migdałowy

Medi Peel 45%

Borykasz się z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry? Poznaj moc peelingu z kwasu migdałowego, który idealnie sprawdzi się o każdej porze roku i wyeliminuje zaskórniaki, wągry, nadając skórze blask!

Czym jest peeling migdałowy?

Zabieg w którym wykorzystuje się antybakteryjne złuszczające oraz odbarwiające właściwości kwasu migdałowego. Kwas migdałowy stanowi substancje czynną w peelingu czyli (alfa hydroksykwas) otrzymywany przez hydrolizę wyciąg z gorzkich migdałów. Preparat ten można stosować o każdej porze roku i do każdego rodzaju skóry.

Kwas migdałowy wyróżnia się przede wszystkim bardzo silnym działaniem antybakteryjnym. Ponadto nie jest to kwas, który jest fotouczulający. Dlatego peeling można wykonywać w bardzo słoneczne dni, nawet latem.

Peeling migdałowy jest zabiegiem dla osób, które z różnych przyczyn i powodów nie mogą zdecydować się na ostrzejsze peelingi np.: kwasem glikolowym salicylowym czy mlekowym. Zabieg polecany jest szczególnie dla skóry trądzikowej, gdyż eliminuje on zaskórniaki, wągry i łagodzi stany zapalne. Doskonale sprawdzi się dla osób z przebarwieniami pigmentacyjnymi, zmarszczkami mimicznymi, dla skóry z łojotokiem. Skutecznie poradzi sobie z rozszerzonymi porami i nadmiernym łuszczeniem. Skórze szarej nada blask.

Zabieg peelingiem migdałowym wykonuje się w odstępach co 7 dni. Rekomendujemy serię zabiegów – między 3 a 6.

Przeciwskazania do zabiegu

  • opryszczka
  • łuszczyca
  • uczulenie na składnik aktywny z peelingu migdałowego
  • uszkodzenie naskórka

Sprawdź nasz cennik

i zapoznaj się z pełną ofertą