MENU

Pedicure leczniczy

Borykasz się z problemami stóp? W naszym gabinecie radzimy sobie z odciskami, modzelami czy wzrastającymi paznokciami, sprawiając, że stopy znów stają się lekkie.

Czym jest pedicure leczniczy?

Kondycja stóp jest niezmiernie istotna nie tylko ze względów estetycznych, lecz również dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zmęczone i obolałe stopy źle wpływają na stan naszych stawów, kolan i kręgosłupa. Jeżeli mamy bolesne otarcia, to chodząc przekrzywiamy stopy i koślawimy je, aby uniknąć bólu i obciążamy tym samym kręgosłup.

Pedicure leczniczy przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemami bolesnymi stóp, odciskami, modzelami, nagniotkami czy też wzrastającymi paznokciami. Nasza wykwalifikowana kadra zadba o stopy, zarówno gdy sobie z nimi w domu trudno poradzić, jak i nie można się schylać. Przy przewlekłych chorobach, takich jak grzybica, leczenie stóp odbywa się we współpracy z lekarzem i jest kilkuetapowe. Czasem konieczne jest stosowanie leków doustnych, ale równie ważne jest usunięcie zmian chorobowych. W ramach pedicure leczniczego na paznokcie nakłada się specjalny żel antybakteryjny, który wspomaga w wzroście paznokcia a jednocześnie służy do rekonstrukcji płytki.

Niezależnie od rodzaju problemów, nawet w przypadku wzrastającego czy zaognionego paznokcia po założeniu tamponady odczuwana jest natychmiastowa ulga. Podobnie przy usunięciu bolesnych modzeli czy odcisków od razu odczuwalny jest komfort chodzenia i stopy stają się lekkie.

Pedicure leczniczy sprawdzi się w przypadku każdej osoby mającej problem ze stopami. W pierwszej kolejności osoby z cukrzycą, gdyż neuropatia cukrzycowa prowadzi do urazów a nawet do amputacji i w takich przypadkach zaniedbania mogą doprowadzić do bardzo silnych powikłań. Zabieg ten sprawdzi się także dla osób, które mają problemy z nadwagą lub ze względów zdrowotnych nie mogą się swobodnie schylić do stóp.

Czas poszczególnych zabiegów jest uzależniony od rodzaju problemów, ale wraz z pełnym pedicure kosmetycznym zajmuje zazwyczaj od godziny do półtorej. Czasem jeden zabieg to za mało, by rozwiązać problem modzeli lub wzrastających paznokci.

Jakie są zalety pedicure leczniczego?

  • usuwa bolesne modzele oraz odciski
  • przyspiesza rekonstrukcję płytki i pomaga paznokciom we wzroście
  • sprawia, że stopy są zdrowe i estetyczne

Sprawdź nasz cennik

i zapoznaj się z pełną ofertą