MENU
10.01.2022

Walory i zalety masażu twarzy

Masaż twarzy znosi niekorzystne napięcia na twarzy i głowie, daje uczucie głębokiego relaksu i błogości. Klasyczny masaż twarzy jest integralną częścią większości zabiegów, co daje komfortowe poczucie wysokiego standardu zabiegu i pozostawia klienta w miłym nastroju.

Wiele zalet masażu twarzy

Celem masażu jest dotarcie do napiętych mięśni twarzy oraz górnej części pleców, karku, szyi i ramion. Specjalne dobrane techniki mają właściwości rozluźniające i relaksacyjne. Fantastycznie łagodzą ból szyi i karku oraz mięśni obręczy barkowej wprowadzając całe ciało w stan ukojenia. Połączenie chwytów terapeutycznych oraz relaksacyjnych intensywnie rozluźnia górną obręcz barkową, która najczęściej jest obciążona przez pozycję długotrwałą np. siedzenie przed komputerem lub podróż w samochodzie. Obciążenie stanowi również stres. 

Z masażu może skorzystać każdy, kto chce poprawić ujędrnienie i nawilżenie skóry twarzy. Efektem masażu twarzy jest działanie odprężające i uczucie lekkości oraz pełnej harmonii. 

Masaż twarzy redukuje stres oraz odprowadza zastoje limfatyczne twarzy.

Masaż kobido

Obecnie w gabinetach kosmetycznych bardzo popularny jest masaż kobido. To wyjątkowa sztuka masażu twarzy o ekspresowym efekcie liftingu. Tak naprawdę to rytuał z wyselekcjonowanymi technikami masażu, którego dodatkowym aspektem jest taping – oklejanie twarzy taśmami, które daje efekt odmładzający. Naturalne kosmetyki, które są używane podczas masażu kobido, podnoszą bardzo mocno walory lecznicze zabiegu. Masaż ten jest wykonywany na głębokich tkankach, dlatego bezpośrednio po takim masażu widać jak twarz jest odmłodzona i zrelaksowana. 

Masaż powięziowy twarzy

Wśród popularnych technik masażu twarzy występuje również masaż powięziowy twarzy. Jest to bardzo głęboki masaż, najczęściej wykonywany na sucho. Trwa minimum 60-70 minut. Polecany jest dla osób, które borykają się z mocnymi napięciami twarzy, np. bruksizm, zgrzytanie zębami lub są po porażeniu mięśnia twarzowego.

Nie zapominajmy o automasażu twarzy!

Warto pomyśleć również nad automasażem twarzy. Masowania twarzy w domu dwa razy w tygodniu pozytywnie wpływa zarówno na skórę jak i samopoczucie. Systematycznie masowana twarz jest lepiej ukrwiona, a cera odzyskuje blask. Inne pozytywne efekty regularnego masażu  twarzy to podniesienie się górnych powiek czy zmniejszenie się cieni pod oczami.

Naprzeciw naszym klientom stworzyliśmy możliwość skorzystania z nauki  automasażu na warsztatach w studio Majestic. Przez 1.5 godziny uczymy się pracy na mięśniach twarzy, poznając różne techniki, które potem można zastosować w domu. Każdy kursant dostaje również skrypt przypominający jak wykonać masaż w domu. Jeżeli w jakimś stopniu zainteresowaliśmy Cię masażem twarzy, przyjdź i skorzystaj z naszej oferty lub umów się na konsultacje