MENU
10.09.2023

Paznokcie migdałki to gwarancja zjawiskowego manicure.

Ten kształt jest wygodny i modny, a palce będą wyglądały na szczuplejsze

Migdałki prezentują się rewelacyjnie i nie ma znaczenia, czy masz krótkie, czy długie pazurki.

Paznokcie migdałki to kształt pazurków, które nie bez powodu są popularne wśród kobiet. To właśnie one zagwarantują ci, że palce wizualnie wyglądają na dłuższe i szczuplejsze. Dodatkowo każdy kolor lakieru i zdobienie będzie świetnie na nich wyglądały. Zobacz, jak nadać taki kształt i komu będą one pasować?

Paznokcie w kształcie migdałka, charakteryzują się wydłużonym, lekko spiczastym i równocześnie zaokrąglonym czubkiem. Wyglądem przypominają (jak sama nazwa wskazuje) migdał. Ich pociągły i smukły kształt jest szczególnie polecany paniom o pulchnych dłoniach. Dodatkowo „migdałki” są eleganckie, wygodne i zarazem delikatne – stąd ich tak ogromna popularność.

Postaw na paznokcie migdałki – mają mnóstwo zalet !

Paznokcie migdałki polecane są szczególnie kobietom, które skarżą się na małe i zbyt pulchne palce i dłonie. Ten kształt płytki optycznie wyszczupli ręce. Są one również praktyczne, dzięki czemu nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, a także trwalsze i bardziej wytrzymałe niż na przykład paznokcie kwadratowe. Rzadziej pękają i nie łamią się, a także nie zadzierają z taką łatwością.

Kto powinien zdecydować się na paznokcie migdałki?

Paznokcie w kształcie migdała zdecydowanie polubią panie, którym zależy na optycznym wyszczupleniu dłoni, mają krótką płytkę, pulchne dłonie lub nieduże palce. Ten kształt zalecany jest także kobietom, które stawiają na trwały i piękny manicure, a w swojej codziennej pracy używają rąk. Migdałki wyglądają dobrze zarówno w wersji krótkiej, jak i średniej oraz długiej, a ich prawdziwą zaletą jest to, że są wytrzymałe i rzadziej ulegają uszkodzeniom.

Jak nadać paznokciom kształt migdałka?

Na pewno pierwsze, co należy zrobić, to wybrać wysokiej jakości pilnik, który uchroni paznokcie przed rozdwajaniem się. Pamiętaj! Najpierw piłowanie, a potem namaczanie i wycinanie skórek! Przy nadaniu kształtu migdała ważna jest technika piłowania wolnego brzegu paznokcia. Zacznijcie piłować jego boki pod odpowiednim kątem, który wynosi ok. 45 stopni, zarówno od lewej, jak i od prawej strony do środkowego punktu paznokcia. Zwężanie płytki paznokcia nie powinno zaczynać się zbyt wcześnie, ale też nie za późno – im są one dłuższe, tym dalej trzeba zacząć je zwężać. To bardzo ważne, ponieważ jeśli zrobicie to zbyt wcześnie, paznokcie będą spiczaste, a w przypadku gdy zrobicie to zbyt późno, uzyskacie efekt owalny.

Inspiracje na paznokcie migdałki, czyli piękne zdobienia i wzory

Paznokcie w kształcie migdała pięknie się prezentują w różnych kolorach, wzorach i zdobieniach. Dla kobiet kochających klasykę polecane są czerwienie Dla bardziej odważnych granaty, neony czy róże. Jeżeli zależy wam na subtelnym wizerunku, to migdałki świetnie wyglądają z lakierami pastelowymi, mlecznymi niezwykle modnym ostatnio odcieniem Dla miłośniczek ozdób i wzorów na paznokciach migdałki to rewelacyjne rozwiązanie. Można na nich wyczarować różnokolorowe wzory, takie jak efekt dymu, kropeczki czy klasyczny french. Wśród propozycji stanowiących wariacje stylistyczne stworzone z różnych kolorów dobrze wypadają także wzory.