MENU
11.11.2022

Masaż UDVARTANA z naturalnym peelingiem

To masaż uwielbiany przez kobiety i od wieków stosowany w indyjskich świątyniach piękna. Perfekcyjną receptą na Udvartane jest kompozycja sproszkowanych ziół i kasz. Masaże mają szerokie zastosowanie w uprawianiu terapii medycznych i sportowych. Jest to manualna forma fizjoterapii poprawiająca ukrwienie, napięcie mięśni i elastyczność stawów. Ludzkie ciało składa się z różnych rodzajów tkanek. Niektóre z nich to kości, chrząstki, więzadła, naczynia krwionośne i skóra. Wszystkie te tkanki tworzą organizm ludzki i są potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania. W przypadku uszkodzenia lub urazu organizm musi się zregenerować i odbudować zdrową tkankę. W tym miejscu do gry wchodzą masaże – zapewniają one niezbędne wsparcie dla ludzkiego ciała.

Masaże wykorzystują nacisk do manipulowania stawami, mięśniami i innymi tkankami miękkimi ludzkiego ciała w celu osiągnięcia rezultatów terapeutycznych. Zmniejsza również ból poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, mobilizuje kontuzjowane lub bolące mięśnie, poprawia krążenie krwi i usuwa nagromadzone toksyny z organizmu. Głównymi składnikami masażu są nacisk, ruch, czas trwania i rytm. Ciśnienie wzrasta wraz z ruchem i czasem trwania; maleje wraz z rytmem. Rytm dodaje doznań, gdy stosuje się go w terapii masażu. Właściwe tempo może mieć głęboki fizyczny i emocjonalny wpływ na klienta.

Regularne masaże obniżają ciśnienie krwi i zmniejszają czynniki ryzyka chorób serca, takie jak poziom cholesterolu, niepokój i depresja. Promuje również zdrowie tkanek i narządów poprzez drenaż limfatyczny i poprawę krążenia krwi. Naturalny proces eliminacji organizmu wspomagany jest masażem, który pomaga usunąć toksyny z organizmu poprzez głębokie oddychanie podczas masażu. Po masażu klient powinien emanować dobrym samopoczuciem dzięki świeżemu powietrzu wchodzącemu przez otwarte pory.

Masaż jest jedną z tych form fizjoterapii, którą ludzie regularnie stosują na sobie, aby poprawić swoje zdrowie! Regularne masaże pomagają zrelaksować się po intensywnym treningu lub całkowicie zredukować stres. Poprawiają również Twoją elastyczność, zwiększając ruchomość stawów i zakres ruchomości. Masaże to doskonały sposób na relaks po ciężkim dniu! Wisienką na torcie jest nałożenie naturalnego kremu peelingującego!