MENU
04.02.2022

Masaż Lomi Lomi - uzdrowienie przychodzi z wewnątrz

Hawajczycy uważali, że nikt nikogo nie może uzdrowić, a jedynie stworzyć warunki, aby uzdrowienie było możliwe. Dokonywali tego poprzez zbudowanie relacji obfitej w zasoby miłości i akceptacji. Słowo “Aloha” ma wiele znaczeń – “Alo” oznacza radosny, twarz, bliskość oraz dzielenie się, natomiast “Ha”oznacza oddech energię życiową i oddech życia. Zagłębiając się w duchowy aspekt słowa, można powiedzieć, że “Aloha” to świadome, wzajemne dzielenie się oddechem jest duchem i światłem.

Przygoda z masażem Lomi Lomi

W masażu Lomi Lomi, wewnętrzna relacja i punkt odniesienia masażysty, to relacja oparta na słuchaniu ciała, świadomym dotyku i pracy z ciałem. W hawajskim masażu Lomi Lomi jednym z czynników uruchamiającym proces zdrowia jest obecność terapeuty. Słuchanie, akceptacja świadomy dotyk to gwarancja dobrze przeprowadzonego rytuału masażu Lomi Lomi. 

W Lomi Lomi moc pochodzi ze środka

Masaż to nie tylko głaskanie ugniatanie oklepywanie ciała. Wrodzoną mądrość jak i moc (MANA) osoby masowanej pokazującą zdolność jej ciała do znalezienia własnej drogi  w dojściu do zdrowia. Jest to podróż, w którą wyruszamy razem z masażystą. 

Jest on towarzyszem, dzięki któremu historie zatrzymane w ciele mogą się uwolnić, a organizm odzyskać dostęp do całości. Z czasem tworzy to dobry grunt do odczuwania siebie, co przychodzi w nową świadomość i wolność bycia we własnym ciele. Poczucie głębokiego relaksu uwolnienie myśli zmusza nasze ciało do akceptacji siebie, dlatego  po skończonym rytuale masażu Lomi Lomi jesteśmy nowo narodzeni