MENU
09.05.2022

Masaż kijami bambusowymi

Drenująco-modelujący masaż, który wykonuje się przy pomocy drewnianych pałeczek i miotełek bambusowych o różnej średnicy. 

Masaż kijami bambusowymi – co warto wiedzieć?

Miotełki dopasowują się podczas masażu do wielkości mięśni. Masaż działa drenująco i modelująco doskonale usuwa napięcie z mięśni oraz związane z tym gromadzące się w organizmie człowieka złogi i toksyny. Masaż kijami bambusowymi może być wykonywany delikatnie i relaksująco lub intensywnie oraz bardzo głęboko. Miotełki bambusowe oraz kije ze względu na swoją budowę i bogatą w krzem strukturę są naturalnymi przewodnikami. Co to oznacza?

 

Poprzez pocieranie rolowanie wywołujemy zjawisko potencjału energetycznego, który jest wykorzystywany np.w zapalniczkach dlatego też często klienci po masażu czują się w dosłownym znaczeniu tego słowa doenergetyzowani.

Co wyróżnia masaż kijami bambusowymi?

Masaż bambusem wyróżnia się szerokim zakresem zastosowania. Jest szczególnie zalecany w przypadku nadmiernego stresu, przemęczenia, złego samopoczucia, bólów głowy bólów pleców, bólów mięśni, pogarszającego się stanu skóry oraz dla sportowców. Ponadto masaż bambusami zwiększa elastyczność i jędrność sylwetki i pozwala pozbyć się cellulitu. Podczas masażu dochodzi bowiem do pobudzenia krążenia krwi i limfy w efekcie czego nieestetyczne grudki na ciele i nierówności znikają.

Przeciwwskazania do masażu kijami babusowymi

➡️ciąża

➡️temperatura powyżej 38 stopni

➡️nadciśnienie

➡️choroby rakowe

➡️ menstruacja

➡️ silnie stan zapalny skóry w obrębie zabiegowej