MENU
29.11.2021

Jesień czas złuszczania skóry

Nadszedł czas jesieni. Po ekspozycji słonecznej często zauważamy na naszej twarzy, dekolcie i szyi zmiany pigmentacyjne. Są to zaburzenie melaniny, wywołane ekspozycją na słońce, zmianami hormonalnymi lub zmianami potrądzikowymi. Jak możemy sobie poradzić z takim defektem skóry, który trudno jest ukryć pod makijażem?

Jakie zabiegi do skóry ze zmianami pigmentacyjnymi?

Nasze studio urody w Przeźmierowie oferuje szereg zabiegów, które są dedykowane do skóry ze zmianami pigmentacyjnymi. Możesz zacząć od kwasów różnego rodzaju, poprzez mikrodermabrazje lub zastosować lasery – Q-Switch czy Laser Frakcyjny CO2. Każdy z tych zabiegów jest dedykowany do problemów wywołanych zaburzeniem melaniny.

Złuszczanie skóry kwasami

Złuszczania kwasami to jedna z bardziej delikatnych form walki ze zmianami pigmentacyjnymi. Stosuje się takie kwasy jak:

  • kwas azelainowy,
  • kwas salicylowy,
  • kwas laktobionowy,
  • kwas pirogronowy,
  • kwas cytrynowy
  • kwas szikimowy,
  • kwas migdałowy
  • retinol

Efekty takich zabiegów to przede wszystkim rozświetlona skóra, jednolity koloryt, poprawione napięcie oraz lifting. Z zabiegu mogą korzystać nawet nastolatki, jak również osoby, które mają problemy potrądzikowe lub aktywny trądzik. Zabieg jest skuteczny wszędzie tam, gdzie po fazie aktywnej często występują przebarwienia.

Po zabiegu w gabinecie skóra złuszcza się bardzo delikatnie w zależności od rodzaju zastosowanego kwasu. Seria takich zabiegów to minimum trzy zabiegi w odstępach między jednym tygodniem a czterema tygodniami. Różnica czasowa zależy od nałożonego kwasu.

Skórę twarzy należy pielęgnować po zabiegach złuszczania w gabinecie kosmetycznym, jak i w trakcie regeneracji naskórka między zabiegami. Warto wspomnieć, iż skóra regeneruje się przez 28 dni, dlatego ważna jest pielęgnacja w domu. Najczęściej stosuje się krem na noc, który nie tylko nawilża skórę, ale pomaga usunąć martwy naskórek.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest to zabieg złuszczania mechanicznego za pomocą głowicy diamentowej, która przez pocieranie skóry złuszcza naskórek. Seria takich zabiegów poprawia koloryt skóry i wyrównuje drobne zmarszczki mimiczne. Skóra jest po zabiegu aksamitna gładka. Taki zabieg dedykowany jest dla każdego, kto ma ochotę poprawić kondycję skóry po okresie letnim.

Lasery Q-Switch lub laser Perfectus CO2

Zabiegi z dziedziny kosmetologii estetycznej takie jak laser Q-Switch lub laser Perfectus CO2 mają za zadanie walkę ze zmianami pigmentacyjnymi. Charakteryzuje je bardzo szybkie rozproszenie pigmentu. Zabieg laserem Q-Switch ma na celu poprawienie kolorytu skóry, ujędrnienie rozświetlenie skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla cery ze stanami zapalnymi. Cały zabieg powinien składać się z trzech mniejszych zabiegów w odstępach minimum 3 tygodniowych. Pomiędzy zabiegami należy używać kremów na dzień z filtrem UV, a na noc kremu nawilżającego.

Innym zabiegiem doskonałym na plamy pigmentacyjne i przebarwienia, jest laser Perfectus CO2. Jest to perełka w dziedzinie kosmetologii, która daje niesamowite efekty rozbicia melaniny w skórze. Ponadto znakomicie działa na blizny potrądzikowe i trudne zmiany naskórne. Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie do problemu klienta. Odstęp takich zabiegów to 4 tygodnie.

Zabiegi te wykonywane są tylko w okresie jesienno-wiosennym. Należy zadbać o pielęgnację w domu — w dzień stosować krem z filtrem UV, a na noc krem natłuszczający. Jeżeli nie wiesz, jaki wybrać zabieg lub masz wątpliwości, co dla będzie dla ciebie dobre, umów się na konsultacje. Pomożemy dobrać pakiet zabiegów najlepszy dla Twojej cery.