MENU
15.04.2022

Jak przygotować się na masaż w studiu masażu?

Jeżeli wybierasz się na masaże pierwszy raz, prawdopodobnie masz kilka wątpliwości oraz pytań czego można się spodziewać. W co się ubrać? Co zabrać ze sobą? Jak się zachować podczas masażu? Na takie pytania spróbuję Wam bardzo prosto opowiedzieć.

Co robić a czego nie robić przed, w czasie i po masażu?

  • Przed planowanym masażem warto nie jeść posiłku półtora godziny wcześniej, szczególnie przy masażu odchudzającym, masażu brzucha, masażu bańką lub elektrostymulacji. 
  • W Salonie masażu, po przeprowadzonym wywiadzie z klientem, który kwalifikuje do wykonania zabiegu, klient udaje się do przebieralni gdzie ma dostęp do chust oraz jednorazowej bielizny i ewentualnie skorzystanie z prysznica. Warto  wziąć prysznic, aby czuć się komfortowo.
  • Zalecane jest spięcie włosów dla komfortu masażysty oraz osoby masującej oraz wykonanie demakijażu jeżeli masaż obejmuje strefę twarzy.
  • W zależności od masażu klienci proszeni są o pozostanie w samych majtkach i okrycie się przygotowanym pareo lub pozostanie bez bielizny.
  • Okrycie chustą pareo jest to bardzo komfortowe podczas masażu gdyż można nią łatwo manewrować dbając o komfort klienta podczas zabiegu.
  • Zawsze zalecane jest pozostawienie na sobie taką część bielizny w której będziecie się czuli komfortowo podczas masażu.Nie mniej masażyści podczas masażu dbają absolutnie o komfort przykrytego ciała wszelkich stref intymnych. Z doświadczenia wiem, że klienci kładą się na stole do masażu w samych figach, inni w całej bieliźnie, a jeszcze inni całkiem nago.
  • Podczas masażu zasadnicze znaczenie ma rozluźnienie, dlatego pozostawienie na sobie spodni z guzikami i paskiem przy masażu pleców może może spowodować ucisk oraz dyskomfort.
  • Warto podkreślić ,że w trakcie masażu ciało odkrywane jest chustami ręcznikami. Odsłaniana jest tylko ta część ciała, która  jest masowana.
  • Po wykonanym masażu Klient  proszony jest o pozostanie jeszcze przez chwilę na stole, następnie przechodzimy do pozycji siedzącej przed wstaniem. Jest to proces pozabiegowy zapobiegający zawrotom głowy. Proszę pamiętać iż masaż zdrowotny leczniczyczy relaksacyjny wpływa rozluźniające na nasze ciało w związku z tym nasze reakcje są bardziej spowolnione.

O czym jeszcze warto pamiętać idąc na masaż do salonu masażu?

Najważniejsze, aby wszystkie wątpliwości i oczekiwania oraz obawy omówić jeszcze przed masażem. Daje to zarówno komfort osobie masowanej, ale zmniejsza się też ryzyko niespodzianek podczas masażu.Masażystka, która będzie mogła sprostać oczekiwaniom klienta to dla nas priorytet.