MENU
26.02.2023

Jak dbać o skórę latem?

Odkryj tajemnicę doskonałej pielęgnacji skóry latem!

Czy wiesz, jak zadbać o swoją skórę w gorące miesiące? To proste! Kluczem do zachowania pięknej skóry latem jest zastosowanie lekkich, ale niesamowicie nawilżających kosmetyków, które wnikają dogłębnie, nie zostawiając tłustego filmu na powierzchni skóry. A co więcej, nie zapominaj o niezastąpionym kremie z filtrem przeciwsłonecznym!

Wysokie temperatury i ekspozycja na słońce mogą powodować wysuszenie skóry i przyspieszać proces starzenia.

Krem z wysokim filtrem pomoże zabezpieczyć skórę przed szkodliwymi skutkami promieniowania UVA i UVB, takimi jak oparzenia, przedwczesne fotostarzenie i przebarwienia

Uwaga krem z filtrem kupowany w drogerii nałóż na krem nawilżający! Natomiast kremy zakupione w naszym studio można nakładać bezpośrednio na cerę bez podkładu z innego kremu.

Jeżeli nie potrafisz dobrać sama kosmetyku zapraszamy do Studia pomożemy dopasować produkt do Twojej cery.

Dlaczego warto nawilżać skórę?

Ludzki organizm w 70% składa się z wody, dlatego nawodnienie jest mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. W przypadku skóry nawilżenie jest bardzo istotne, ponieważ brak nawodnienia prowadzi do naruszenia bariery hydrolipidowej cery, a w efekcie do osłabienia jej funkcji ochronnych.

Czy nawilżać skórę twarzy?

Dlaczego warto nawilżać cerę? To, że skóra naszej twarzy potrzebuje wody, nie ulega żadnej wątpliwości. To woda odpowiedzialna jest za prawidłowy przebieg procesów komórkowych. Zapewnia też właściwą budowę elastynowych i kolagenowych włókien, które odpowiedzialne są za jej elastyczność oraz jędrność.