MENU
22.12.2023

Czym jest zabieg Anti-aging?

Naturalnym procesem zachodzącym wraz z wiekiem jest pogorszenie napięcia skóry,

m.in. w obszarze twarzy i dekoltu, co często skutkuje obniżeniem estetyki, a tym samym – pewności siebie. Stąd więc zainteresowanie kosmetologią estetyczną , gdzie wykonywane są procedury zabiegowe anti aging. Zabiegi z tego zakresu mają przynosić efekt przeciwstarzeniowy, czyli odmłodzić tkankę i zahamować jej starzenie. Co ważne, do tej dziedziny zalicza się różnorodne procedury – w tym peelingi, mezoterapię, laser frakcyjny CO2, HiFU ,Innari HTP. Więcej informacji na temat anti aging prezentujemy w poniższym artykule, przyjrzyjmy się więc temu bliżej.

Jakie zabiegi przeciwstarzeniowe oferuje nasze studio.

Różnorodność usług z zakresu kosmetologii estetycznej proponują różne zabiegi anti aging, co umożliwia skorzystanie z propozycji dostosowanych do potrzeb pod względem finansowym i nie tylko. Procedury przeciwstarzeniowe mają na celu zniwelowanie zmarszczek na twarzy i dekolcie oraz poprawę napięcia i jędrności skóry, czego efektem ma być wizualne odmłodzenie i zahamowanie starzenia tkanek. Ich zadaniem jest zwykle pobudzenie produkcji kolagenu, aby przynieść naturalnie wyglądający rezultat. Zabiegi przeciwstarzeniowe:

  • Rf Frakcyjny mikroigłow
  • mezoterapia Igłowa lub mikroigłowa,
  • Hi-Fusion
  • Innari HTP
  • laser frakcyjny CO2
  • peelingi laserowe
  • peelingi chemiczne

Każda z przedstawionych wyżej procedur anti aging przebiega w nieco inny sposób, ale wszystkie mają jeden cel – przywrócenie młodego wyglądu skóry. Zazwyczaj wykonuje się je na twarzy, czyli obszarze, który jest najbardziej narażony na utratę elastyczności i napięcia wraz z wiekiem oraz pojawienie się bruzd mimicznych.

Na czym polegają zabiegi przeciwstarzeniowe?

Wskazane w poprzedniej części artykułu zabiegi anti aging wykonywane są z użyciem urządzeń, które oddziałują na skórę, wizualnie ją odmładzając. Zastosowane technologie różnią się od siebie w zależności od wybranej procedury przeciwstarzeniowej. Np. w przypadku lasera CO2 mamy do czynienia z odparowaniem części naskórka, czyli ablacją, laser ma działanie odmładzające. Technologia Innari HTP bezinwazyjna metoda stymulująca włókna kolagenowe do przebudowy tworząc nici kolagenowe podciągające owal twarzy lub podnosząc górne powieki lub likwidując cienie pod oczami. Mezoterapia igłowa liftinguje poprzez wprowadzenie koktajli witaminowych. Natomiast mezoterapia mikroigłowa uszkadza zewnętrzną warstwę naskórka zmuszając skórę do naprawy przez co jest zmuszona wytwarzać większą ilość kolagenu I elastyny.Metoda ta jest również łączona z kwasami nowej generacji dzięki tym procedurom osiągamy spektakularne efekty. Peelingi wykonywane za pomocą lasera są delikatne pięknie tonują cerę, oczyszczający ją działając również na zaburzenia melaniny w skórze. Kolejna procedura z technologią RF Fracyjnego mikroigłowego lub nanokrystalicznego jest bardzo często wybieraną przez klientów. Dzięki tej technologii skóra jest przebudowana a to dzięki mikrouszkodeniom włókien oraz podgrzaniu falą RF osiągamy znakomite efekty. Można wybrać wśród tych metod zabieg dla siebie pamiętać należy iż kwalifikacje do zabiegu są po konsultacji z doświadczonym kosmetologiem.

Jesień to idealny okres

na bardzo intensywne zabiegi pielęgnacyjne na skórę twarzy takich jak: silne peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, ultradźwięki, mezoterapia mikroigłowa, fale radiowe, laseroterapia. Takie zabiegi zwiększają uwrażliwienie skóry na słońce, dlatego lepiej wykonać je właśnie w sezonie jesień-zima. Wskazane w poprzedniej części artykułu zabiegi anti aging wykonywane są z użyciem urządzeń, które oddziałują na skórę, wizualnie ją odmładzając. Zastosowane technologie różnią się od siebie w zależności od wybranej procedury przeciwstarzeniowej. Np. w przypadku lasera CO2 mamy do czynienia z odparowaniem części naskórka, czyli ablacją, laser ma działanie odmładzające. Technologia Innari HTP bezinwazyjna metoda stymulująca włókna kolagenowe do przebudowy tworząc nici kolagenowe podciągające owal twarzy lub podnosząc górne powieki lub likwidując cienie pod oczami. Mezoterapia igłowa liftinguje poprzez wprowadzenie koktajli witaminowych. Natomiast mezoterapia mikroigłowa uszkadza zewnętrzną warstwę naskórka zmuszając skórę do naprawy przez co jest zmuszona wytwarzać większą ilość kolagenu I elastyny.Metoda ta jest również łączona z kwasami nowej generacji dzięki tym procedurom osiągamy spektakularne efekty. Peelingi wykonywane za pomocą lasera są delikatne pięknie tonują cerę, oczyszczający ją działając również na zaburzenia melaniny w skórze. Kolejna procedura z technologią RF Fracyjnego mikroigłowego lub nanokrystalicznego jest bardzo często wybieraną przez klientów. Dzięki tej technologii skóra jest przebudowana a to dzięki mikrouszkodeniom włókien oraz podgrzaniu falą RF osiągamy znakomite efekty. Można wybrać wśród tych metod zabieg dla siebie pamiętać należy iż kwalifikacje do zabiegu są po konsultacji z doświadczonym kosmetologiem.

Jesienią warto pozwolić sobie na trochę szaleństwa. Nie tylko dla urody, ale również dla poprawienia sobie nastroju. Zatem zamiast narzekać na jesień i zimę wykorzystajcie ten czas na dogłębne oczyszczanie skóry, likwidację przebarwień, odmładzanie. Nie zmarnujcie go, bo czas biegnie bardzo szybko i ani się obejrzymy i znów przyjdzie lato.

Niezwykle ważne jest dostosowanie pielęgnacji do wieku.

Wykwalifikowany personel naszego studio pomoże dobrać odpowiedni dla Was zabieg, zwracając przy tym uwagę nie tylko na wiek, ale też na typ cery i ogólną jej kondycję. Do cer problematycznych z nadmierną produkcją sebum stosowane są zazwyczaj zabiegi głęboko oczyszczające, niwelujące zaskórniki i normalizujące Do cery dojrzałej zabiegi regenerujące, głęboko nawilżające, przeciwstarzeniowe, redukujące przebarwienia posłoneczne i modelujące owal twarzy.

Zabiegi pielęgnacyjne – rodzaje:

Mikrodermabrazja

jest bezpiecznym, bezbolesnym, a zarazem bardzo skutecznym zabiegiem. Cały mechanizm zabiegu polega na ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, za pomocą głowicy diamentowej. Dzięki zabiegowi skóra jest oczyszczona, odmłodzona, zostają usunięte niewielkie przebarwienia i zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak najlepiej wykonać serię kilku zabiegów, co pozwoli na długotrwałą poprawę stanu skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, nie powoduje dyskomfortu i można wrócić do codziennego trybu życia. Jest to wskazany zabieg dla osób z bliznami potrądzikowymi oraz przebarwieniami, jak również skóry dojrzałej.

Peeling kawitacyjny

to delikatniejsza alternatywa złuszczania wierzchniej warstwy naskórka ultradźwiękami. W wyniku ultradźwięków o wysokiej częstotliwości ze skóry szybko usuwane są zanieczyszczenia, wzrasta metabolizm komórek i przyspieszone jest krążenie krwi. Zabieg ten również należy do bezbolesnych i nawet przyjemnych. Peeling kawitacyjny szczególnie polecany jest dla osób mających problem z cerą trądzikową, zanieczyszczoną, z przebarwieniami, jak również w celu odświeżenia.

Zarówno zabieg złuszczania peelingiem kawitacyjnym jak i mikrodermabrazją połączone są z indywidualnie dobranym do potrzeb skóry zabiegiem pielęgnacyjnym.

Kwasy medyczne - złuszczanie chemiczne

usuwają one powierzchowną warstwę naskórka, działając przeciwzmarszczkowo, odżywiają skórę, pozwalają dogłębnie ją oczyścić, stymulują procesy odnowy komórkowej oraz mikrokrążenia. Rodzaj kwasu można dobrać do każdego typu skóry, od delikatnych – migdałowy, mlekowy, dalej salicylowy – dla skór problematycznych, natomiast glikolowy czy ferulowy działają świetnie przeciwzmarszczkowo. Kwasy mają różne stężenie i różne pH, istnieje też wiele mieszanek kilku rodzajów kwasów. Dobór preparatu należy do kosmetologa, który po konsultacji i diagnozie skóry dobiera odpowiedni rodzaj kwasu oraz jego stężenie. Zaraz po zabiegu kwasowym skóra jest ściągnięta, czasem może dochodzić do widocznego złuszczania. Po około tygodniu, gdy skóra się zregeneruje możemy zauważyć najlepsze efekty zabiegu.

Terapia retinolem

Kolejnym idealnym zabiegiem na okres jesieni jest terapia retinolem. Retinol to pochodna witaminy A, jest to skarb w kosmetyce, który działa praktyczne na wszystkie problemy skórne. Chroni ją przed starzeniem, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, widocznie zagęszcza strukturę skóry, skutecznie wymiata wolne rodniki. Uwielbiam efekt po retinolu, promiennej, elastycznej skóry. Przynosi również doskonałe rezultaty w niwelowaniu przebarwień. Jest bardzo skuteczny w terapii przeciwtrądzikowej. Terapia retinolem wymaga jednak cierpliwości, na początku skóra jest uwrażliwiona, może być zaczerwieniona i reaktywna. Warto przetrwać ten czas, bo efekt finalny wszystko nam wynagrodzi.

Mezoterapia mikroigłowa

Kosmetolog opracowuje szczegółowo twarz specjalnym penem zakończonym głowicą z licznymi drobnymi igiełkami, jednocześnie wprowadzając odpowiednie serum. Nakłucia powinny być płytkie 0,3 lub 0,5 mm, tak, aby działać w naskórku, w ten sposób uzyskujemy bardzo dobry efekt liftingu bez żadnego ryzyka. W wyniku mikro nakłuć, naskórek ulega delikatnemu złuszczaniu oraz powstają miniaturowe uszkodzenia. Wywołujemy w ten sposób odruch naprawczy skóry, która w ciągu kilku kolejnych dni regeneruje się, możemy wywczas zauważyć zdecydowane napięcie skóry, zagęszczenie owalu twarzy, ładniejszy kolor skóry, zwężenie porów, zdecydowane spłycenie zmarszczek. Jest to kolejny bardzo efektywny a zarazem naturalny sposób odmłodzenia. Stymulujemy nasza skórę do odnowy, regeneracji, produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za młody wygląd, lecz niestety zaczynają zanikać w naszym organizmie już po 24 roku życia.

Fale radiowe

zabiegi szczególnie polecane to zabiegi z użyciem fal radiowych, które spłycają zmarszczki i liftingują twarz, szyję i dekolt.

Laseroterapia

obecnie należy do jednych z najbardziej skutecznych metod leczenia wykorzystywanych przez kosmetologię estetyczną. Zabiegi z użyciem wiązki światła mają szerokie zastosowanie i pozwalają na bezinwazyjne usuwanie zarówno pierwszych oznak starzenia, jak i blizn, znamion, przebarwień i wielu innych zmian skórnych. A.hh.. i jeszcze jeden cudowny zabieg na jesień, czyli…masaż twarzy . Nie ma nic przyjemniejszego w chłodny jesienny wieczór niż masaż ciepłym pachnącym olejem przy chilloutowej muzyce. Widzisz to oczami wyobraźni? Spraw sobie raz na jakiś czas taką ucztę dla ciała i zmysłów

Masz pytania dotyczące zabiegu lub jesteś zainteresowany ofertą i chciałbyś umówić się na konsultację? Zadzwoń do nas!