MENU
12.08.2022

Czym jest Hirudokosmetologia?

Jest to część hirudoterapii, czyli naturalnej terapii związanej z poprawą funkcjonowania organizmu dzięki aplikacji pijawek lekarskich. To naturalny sposób na trwałą i szybką regenerację tkanek oraz odmłodzenie i lifting nie tylko twarzy, ale również ogólną poprawę stanu skóry. Efekt odmłodzenia jest widoczny bardzo szybko i długo się utrzymuje.

Dlaczego tak się dzieje?

Pijawka podczas aplikacji na skórę jednocześnie pije krew oraz wpuszcza do organizmu enzymy zawarte w jej ślinie, które dobrze działają na organizm człowieka. Te enzymy to hirudozwiązki – cudowne składniki śliny pijawki. Są to: hirudyna, bdelina, hirustazyna, gilantyna, apyraza, eglina, hementyna, destabilaza (prostaglandyna), hialuronidaza, lipazy i esterazy oraz antyelastazy (ograniczają działania elastaz-czyników, które degradują skórną elastynę). Ponad to: substancje znieczulające, neuropeptydy oraz neurotransmitery (dopanina, serotonina, acetylocholina i enkepfalina).

DLACZEGO ZABIEG HIRUDOTERAPII JEST SKUTECZNY

Pijawki są fantastyczne i działają na organizm na wielu płaszczyznach. Oczywiście to nie cudowne remedium na wszystko, nie mniej jednak trzeba podkreślić ogólnoustrojowe działanie pijawki na cały organizm.

Podstawą poprawy wyglądu skóry i odmłodzenia jest odżywianie komórek, tkanek, narządów i organów od wewnątrz, czyli szeroko pojęta poprawa mikrokrążenia i krążenia płynów wewnątrzkomórkowych takich jak krew i limfa. A o to przede wszystkim chodzi i o tym opowiadam Wam często. To nie kremy odżywiają naszą skórę, to my odżywiamy skórę, dzięki odżywianiu wewnątrzkomórkowym. A czym jest odżywianie wewnątrzkomórkowe? Jak nakarmić nasze komórki? Kolejny temat „rzeka”, ale najważniejsze jest krążenie krwi i limfy w najmniejszych, malusieńkich kapilarach i włośniczkach tętniczych odpowiedzialnych za transport substancji odżywczych do i z komórek.

I tutaj z pomocą przychodzi pijawka. Przeczytaj dlaczego, bo robi wrażenie.

SEKRET HIRUDOKSMETOLOGII

Skład wydzieliny śliny pijawki zawiera szereg aktywnych substancji wspomagających zachowanie zdrowia i urody. To miniaturowe laboratorium farmakologiczne, o działaniu ogólnoustrojowym: przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym, przeciwbólowym, regeneracyjnym, immunostymulującym, obniżającym ciśnienie tętnicze, bakteriobójczym, energetycznym. Produkowane przez ślinę pijawki neuropeptydy poprawia jakość snu, normalizuje funkcjonowanie układu pokarmowego oraz redukują stres.

I właśnie dlatego HIRUDOKOSMETOLOGIA działa tak silnie przeciw zmarszczkowo, spowalnia procesy starzenia się skóry, zmniejsza obrzęki, poprawia cyrkulację płynów tkankowych, dotlenia i odżywia mięśnie oraz skórę, usuwa blokady i zastoje. Wszystko to wpływa na modelowanie owalu i konturów twarzy. Poprawia elastyczności, napięcie oraz silne nawilża, zwiększa produkcję kolagenu, rozjaśnia skórę a także zmniejsza przebarwienia i poprawia kondycji blizn.

A dla ciekawskich trochę więcej szczegółów. Właściwości terapeutyczne śliny pijawki:

Przywracanie prawidłowego mikrokrążenia krwi, wzrostu przepuszczalności naczyń włosowatych (kapilar), resorpcja płynów wewnątrztkankowych. Dotlenienie tkanek, przywracania homeostazy i usuwania toksyn dzięki odciążaniu i odbarczeniu narządów wewnętrznych poprzez przywracanie (przyspieszanie) przepływu limfy.

Działanie przeciwniedokrwienne, przeciwkrzepliwe (antykoagulacyjne) oraz trombolityczne polegające na rozpuszczaniu zakrzepów wewnątrznaczyniowych. Udrożnianie naczyń krwionośnych i przywracanie prawidłowego przepływu krwi

Wpływ immunostymulujący (bakteria Aeromonas hydrophilia), mikrobójczy (hialuronidaza uszkadza błony komórkowe baterii), bakteriobójczy (hirudyna, bakteria Aeromonas hydrophilia), przeciwzapalny (indukowanie reakcji immunologicznych, poprawa krążenia) a także przeciwbólowy (podwyższanie poziom endorfin i obniża poziom peptydów stymulujących ból (bradykininy)

Działanie przeciwmiażdżycowe poprzez działanie przeciwzapalne na ogniska zapalne śródbłonka (endotelium-wyściółka naczyń krwionośnych i limfatycznych)

Wpływa regenerująco, normalizująco i neurotroficznie (efekty likwidacji ognisk zapalnych i przywracanie funkcji tkankom oraz nerwom)

Ogólne działanie pijawek na organizm pośrednio odmładza i spowalnia procesy starzenia organizmu. Spowalnia procesy degradacji włókien kolagenowych i elastylowych; maseczka z krwi pijawki to prawdziwa rewolucja w ekskluzywnej kosmetologii naturalnej.

SKĄD BIERZE SIĘ PIJAWKI?

Pijawki są jednorazowego użytku. Kupuje się je w hodowlach z przeznaczeniem do celów medycznych. Są certyfikowane i bezpieczne.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

W dniu zabiegu unikamy substancji przyczyniających się do rozszerzenia naczyń krwionośny: nie wolno pić alkoholu, nie zaleca się spożywania kawy oraz mocnej herbaty, odradza się jedzenie pokarmów ostrych, a w szczególności cebuli i czosnku. Zaleca się stosowanie Alkala N.

W dniu zabiegu nie wolno używać zapachowych mydeł, perfum, kremów i balsamów do ciała, antyperspirantów, dezodorantów czy maści leczniczych. Przed zabiegiem najlepiej umyć ciało szarym mydłem.

W dniu, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg hirudokosmetologii najlepiej odpoczywać i zrezygnować z aktywności fizycznej.

Jeśli klient przyjmuje jakiekolwiek leki na stałe powinien poinformować lekarza prowadzącego o zamiarze wykonania zabiegu hirudoterapii (związki pochodzące z leków mogą wchodzić w interakcje ze związkami produkowanymi przez pijawki)

Przyjmowane leki przeciwzakrzepowe odstawiamy na 7 dni przed planowanym zabiegiem (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym).

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZABIEGU?

Stosować się do zaleceń hirudoterapeuty. Krwawienie z miejsc aplikacji pijawek może trwać od kilku do 24 godzin. Krwawienie jest elementem terapii i powinno się je umożliwić przez co najmniej kilka godzin (opatrunek po zabiegowy). W momencie, gdy z ranki sączy się krew i opatrunek przecieka należy wymienić opatrunek. Jeśli krwawienie utrzymuje się dłużej niż 24 godziny, należy zastosować opatrunek uciskowy. Ranę można przemywać aptecznym środkiem antyseptycznym podczas wymiany opatrunków. Rany nie powinno się myć ani moczyć. Pełną kąpiel można zażyć dopiero po wygojeniu ranek. Należy unikać drapania ran, aby nie doprowadzić do zainfekowania rany i powikłań z tym związanych. Nanoszenie oleju z róży mosqueta przyspiesza naturalne gojenie oraz zmniejsza możliwy świąd skóry.

Po zabiegu wskazany jest odpoczynek, całkowicie rezygnujemy z aktywności fizycznej. Bezpośrednio po zabiegu nie korzystamy z sauny, basenu, fitness clubu i siłowni.

W miejscach aplikacji pijawek może pojawić się zaczerwienienie, lekki świąd, obrzęk i siniak. Objawy po zabiegowe ustępują po kilku dniach po zabiegu. W przypadku dużego świądu można stosować delikatne żele łagodzące np.: aloes fenistil, olej z róży mosqueta lub kokosowy.