MENU
25.11.2022

Czy zabieg laserowy jest bolesny?

Nie, zabieg laserowy nie jest bolesny. W niektórych przypadkach może odczuwać się lekkie mrowienie lub lekkie pieczenie, ale nie jest to bolesne. W zależności od obszaru zabiegowego, może być konieczne znieczulenie miejscowe.

Depilacja laserowa nie należy do zabiegów przyjemnych, jednakże w znacznym stopniu możemy ograniczyć dyskomfort. Odczucia podczas zabiegu uzależnione są od naszego progu bólu i wrażliwości. Innym czynnikiem warunkującym uczucie bólu jest rodzaj partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania owłosienia, co z kolei związane jest z anatomią; grubością skóry, unerwieniem i liczbą termoreceptorów. Okolica bikini i pach oraz górna warga jest zazwyczaj najbardziej bolesnym obszarem, w mniejszym stopniu odczuwalne są np. nogi.

Istotny wpływ na odczuwany ból podczas zabiegu usuwania owłosienia ma kolor i grubość włosków oraz barwa skóry. Światło lasera jest absorbowane przez barwnik- melaninę, który znajduje się we włosach i w skórze, dlatego w przypadku osób z ciemniejszą karnacją i włosami, zabieg wiąże się z większym uczuciem dyskomfortu.

Również w niektóre dni cyklu menstruacyjnego, kobiety bardziej odczuwają ból i są na niego wrażliwsze, więc depilacja laserowa boli bardziej. Menstruacja nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, natomiast w tym okresie depilacja może być bardziej bolesna. Jednak przyjmowanie leków przeciwbólowych przed zabiegiem m.in.: ibuprofenu i ketoprofenu, które są światłoczułe, są traktowane jako bezwzględne przeciwwskazania do zabiegów wykonywanych laserem. Musisz, więc pamiętać by przed zabiegiem nie przyjmować leków przeciwbólowych, dzięki czemu masz pewność, że zabieg depilacji laserowej będzie bezpieczny.